ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

voip 01

VoIP یا Voice Over IP، تکنولوژی انتقال صدا روی بستر شبکه است که امکان برقراری تماس‌های تلفنی را روی بستر شبکه IP فراهم می آورد.

  • چالش ها
  • راه کارها

در حال حاضر گسترش بستر شبکه تبدیل به جزئی لاینفک از تکنولوژی و نیازهای هر جامعه و سازمان و شرکت ها گردیده و بستر ارتباطی از داخل هر مجموعه کوچک و بزرگ گرفته تا ارتباطات بین شهری و جهانی فراهم است. با توجه به اینکه بروی همین بستر امکان برقراری سیستم Voip میسر است دیگر نیازی به برقراری سیستمهای قدیمی و سیم کشی به موازات بستر شبکه وجود ندارد و باعث کاهش هزینه و مشکلات میگردد .

فناوری VoIP کاربردهای بسیاری در سیستمهای مخابراتی امروزه دارد. از VoIP برای انتقال خوط تلفن ، برقراری ارتباطات تلفن بین شهری و کشوری بدون هزینه تلفن مخابرات توسط اینترنت و اینترانت ، اتصال دفاتر به سیستم تلفنی یکدیگر ، ایجاد مرکز نوین پشتیبانی مشترکین ، مکالمه رایگان ، مکالمه تصویری و امکان استفاده از قابلیت ها بیشتر تلفنی استفاده می شود. فناوری VoIP در این موارد باعث کاهش هزینه ، افزایش امکانات و بهبود قابلیت اطیمنان

میشود .

ارزان بودن به کارگیری شبکه داده برای ارسال صوت، استفاده بهینه از پهنای باند، توانایی ارسال با نرخ بیت‌های مختلف، امکان انتخاب کیفیت مکالمه و در نتیجه تعیین میزان هزینه از طرف کاربر و اضافه نمودن سرویس‌های جدید از مزایاي این تکنولوژی می‌باشد. این تکنولوژی همراه با مزایای جدیدي که ارائه می‌دهد، ریسک‌های امنیتی نیز در پی دارد و به کارگیري آن نباید بدون در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی انجام شود.

شرکت مانا با هدف ارائه خدمات ارتباطات تلفنی مانند نصب و راه اندازی سرور ویپ (مرکز تلفن تحت شبکه)، فروش تجهیزات ویپ و شبکه فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است. خدمات تلفن گویا و VOIP برای کلیه سازمان ها، شرکت ها، ادارات و تمامی ارگان هایی که در مکالمات روزانه خود کنترل کیفیت و هزینه را ضروری می دانند، قابل استفاده است. هزینۀ بسیار کم و امکانات نامحدود فناوری VoIP باعث شده است تا مدیران سازمان‌های مختلف به فکر استفاده بهینه از این فناوری برآیند.